Ціломоравський з’їзд чеських юнаків у Брні 1928 р.

Міжнародні виступи-джемборі

Українські пластуни із Закарпаття ширили добру славу й українське ім’я поза межами своєї країни, як теж і поза державними кордонами. В історії записані такі виступи закарпатських пластунів на міжнародньому полі:

Ціломоравський з’їзд чеських юнаків у Брні 1928 р.

Брно на Моравії — це місто першого виступу закарпатських пластунів поза межами своєї країни. 1928 р. у Брні відбувся ціломоравський з’їзд чеських скавтів-юнаків, які запросили і наших пластунів узяти у нім участь. Під проводом скавтмайстра Леоніда Бачинського, на з’їзд вибралися такі пластуни: Б. Алиськевич, С. Дикий, В. Федак, М. Бендас, І. Шпилька та Дем’янович. З пластунок: Гірна, Сподариківна, Урамівна і Кондратовичівна.

Скавтмайстер Л. Бачинський на відвідинах СУПЕ у Ржевницях, 1927

Скавтмайстер Л. Бачинський на відвідинах СУПЕ у Ржевницях, 1927

Згадана група дуже гарно репрезентувала Пласт Закарпаття у Брні. Кожне шатро наших пластунів і пластунок було прибране українськими вишивками, гуцульськими різьбами та нашими пластовими виданнями і відкритками. Спільну програму «Великої Ватри», по вітальних промовах організаторів з’їзду, відкрили закарпатські пластуни арканом у пластових одностроях. Відтак чотири пари, уже в народніх строях, відтанцювали гопака, далі сольовий козачок. До танців пригравала оркестра українських пластунів з самого Брна. Оплескам не було кінця.

Наступнього дня провідники з’їзду особисто дякували нашим пластунам за їхній виступ і передали на руки команданта Бачинського прекрасний альбом міста Брна з підписами усіх груп, які брали участь на з’їзді. Напереді виднівся підпис начальника скавтів Чехословаччини, др. Б. Свойсіка.

Командант Л. Бачинський закінчує свій опис тими словами: «Ми принесли закарпатському Пластові велику славу і про нас всі говорили з признанням, що наші виступи були найкращі» (див. Пластун, 1928, ч. 1—2).

Уривок з книги Степана Пап-Пугача “Пластовий Альманах”

*

0 Comments

Trackbacks/Pingbacks

  1. о. Севастіян Сабол, ЧСВВ, Зореслав про роль Пласту 20-30-х рр. 20 ст. для української молоді | 100 кроків - […] пластуни брали участь у Всеморавському з’їзді пластунів у Брні 1928 р., у Джемборі – в 1931 р., таборували у…

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This