Один світ – один Пласт: про VIII ЮМПЗ у Львові, 1993

Ілюстративний матеріал: ст.пл.скоб Іван Гоменюк, ЦМ

Текстова частина: уривок з Альманаху до 100-ліття Пласту
Автор: пл.сен. Ярослава Рубель, ПС

На першому етапі VIII ЮМПЗ вперше в Україні відбулися міжкрайові вишкільні табори «Лісова Школа», «Школа Булавних» і «Золота Булава». Головні святкування відбулися у Львові 7—8 серпня 1993 року.

Програмка ЮМПЗ 1993 р. у Львові

У цій публікації подаємо скановану брошуру-програмку ЮМПЗ, яку надав ст.пл.скоб Іван Гоменюк, ЦМ, а також коротку текстовку-опис в авторстві пл.сен. Ярослави Рубель, ПС з Альманаху, що буде виданий до 100-ліття Пласту.

До програми входили смолоскипна естафета від гори Маківки до Янівського цвинтаря у Львові, в якій взяли участь пластуни з Моршина, Стрия та юнаки львівського куреня ім. П. Полуботка. Відновилася перервана після 1939 року традиція подібних естафет.

Було відправлено панахиди на Личаківському та Янівському кладовищах, відбувся апель біля оперного театру, похід містом та складання квітів біля пам’ятників Тарасу Шевченкові та Іванові Франку.

У соборі св. Юра після Богослуження пластуни зложили квіти на гробах Cлуги Божого Aндрея і патріярха Йосифа.

На третьому етапі відбулися крайові табори для юнацтва і новацва.

пл. сен. Яросалава П. Парахоняк-Рубель, ПС

Друзі, якщо вам подобається ідея блогу та його контент, то побажати йому (блогові) успіхів і процвітання ви може на сторінці благодійності 😉


2 Responses to Один світ – один Пласт: про VIII ЮМПЗ у Львові, 1993

  1. […] Закінчено святкування в Україні в серпні 1993 року трьома етапами (на першому етапі вперше в Україні відбулися міжкрайові вишкільні табори «Лісова Школа», «Школа Булавних» і «Золота Булава» – детальніше див. публікацію про ЮМПЗ у Львові). […]

  2. Богдан сказав:

    Опа! А я щось навіть і не знав, що ЮМПЗ в 1993 у Львові було. Цікаво, цікаво… Я якраз восени 1993 вступив в Пласт, так що це було до мого пластування і якось пройшло повз увагу – жодного разу ніхто в розмові про це ЮМПЗ не згадував. Що ж, і таке буває… ))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *