Історія пластових таборів: “Шо-шо”, Станиця Ужгород, 2006

Вже не пригадую, звідки взялася оця назва – “Шо-Шо” (2006 р.), але точно знаю одне – це один з кращих моїх станичних таборів для юнацтва (був ще звісно перший мій табір, де я був учасником – “Сполох” 1999-го, але про нього мабуть іншим разом).

Таборували ми під горою Гостра (в р-ні Полонини Руни, недалеко від відомого закарпатського села Люта). Комендантом був ст.пл. Роман Білик, ЦМ, бунчужним – ст.пл. Володимир Токач, ЦМ, а писарем – ст.пл.прих. Олеся Ребрик. Був, звісно ще і я;) Всього нас – четверо.

Брама табору

Оце так ми будували браму

Багато чого пригадується з того табору…

Особливо запам`яталися вечірні краєвиди. І трактор. Старий такий, гусеничний трактор. Незнаю, хто його там поклав, але він там був. І відігравав завжди важливу роль у наших таборових гутірках, змагах і теренівках.

До речі, про теренівки. Тоді задумали ми нічну теренівку з інапланітянами) Ага. Все отак розписали, хто куди біжить, кого шукає, ліхтарики, завдання. Сталось так, що я був тим самим інопланітяніном з ліхтарем на чолі. Приляг я значиться неподалік табору, на схилі. Бунчужний свистить алярм, всі бігають, шурхотять. Раз починають мене шукать. І що ви подумаєте – двоє учасників примудрилися шукаючи мене – наступили своїми обидвома ногами на мене (я ж приляг;) – і це при тому, що нагадаю – ліхтарик і мене був на лобі)

А ще в нас тоді була мега крута смуга перешкод. І переправа.

Мандрували ми тоді на Полонину Руну. Мандрівка була дводенна. Було багацьо малих (ага, згадав – у таборі було кілька пластунів-юнаків зі Станиці Стрий). Вперше тоді ми експериментували з консервованим рисом та гречкою (залишилися зі стратегічних запасів від однієї акції, фінансованої Управлінням молоді ЗОДА;) А ще, здається, були з харчів в наявності у нас сполученоштатська гуманітарка (після повеней на Закарпатті перепала нам) – такі одноразові пакети з їжею, жовтого кольору. Чого там тільки не було – і стробері джем, і хліб, і піченька, і арахісове солене масло, і борщ, і браун рис, і ще, і ще… Словом, все, чого бажає душа гамериканського військового, а відтак – забажала і наша)

Ще однією родзинкою табору були гутірки з “кінного менеджменту”. Позаяк (не той, котрий Юрко;) табір стояв на умовній території кінного господарства, то місцевий сторож (до слова – велика йому подяка! доброї душі чоловік!!) зробив для нас майстіркляси.

О, ще тут згадав. На місце табору і назад ми доїжжєли на трахторі, такому – “Білорусь”, здається називається. То нам помагав однокурсник нашого Миколи Міщенка, Толіком звали (він там вовків ловив місцевих%) Ох і проїздочка під 15 км була!

А ще ми тоді пробували започатковувать пообідню сієсту. Для душі і тіла у спекотний пообід це було найнеобхіднішіше!

До речі, про назвиська-псевда. У той час на таборі з`явилися такі пластові герої Станиці Ужгород як Бомбус та Шматко (Навіщо). От подумав, може то про всіх таких героїв пригадать? У кожного з них тоді була своя “харизма”, свій “звйозний час” і “яркій польот” в історії Станиці Ужгород. Думаю, у кожній пластовій Станиці за історію віднови назбираються такі, сказать – люди-лєгєнди з іменами яких пов`язані містичні, іронічні, кумедні історії та історійки, трафунки й випадки, вислови й цілі майбутні фразеологізми 😉 Але це тема вже зовсім іншої публікації.

Ну і на останок – приємного перегляду! Фотки робив Володя на свій телефон мобільний, так що які є – такі і глядіть. Інших – немає:)

Друзі, якщо вам подобається ідея блогу та його контент, то побажати йому (блогові) успіхів і процвітання ви може на сторінці благодійності 😉

Автор: ст.пл. Андрій Ребрик, ЦМ

3 коментарі

 1. Олеся

  ото було фест файно…ще пригадую близнюків (Ерік і Вадік, чи шось таке) – капосні дітиська, яких різрізняли хіба за приналежністю до гуртка..хОроше було)

  Reply
 2. Токач Володимир

  @Олеся То був Ерік і Валік.

  Reply

Trackbacks/Pingbacks

 1. 100 кроків » Історія пластових таборів: “Шо-шо”, Станиця Ужгород, 2006, частина 2 - [...] Раніше ми вже публікували інформацію про літній табір Станиці Ужгород 2006 року під назвою “Шо-шо“. [...]

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This