9-ий Крайовий Пластовий З`їзд, Київ, 2006

Фотоматеріал: ст.пл. Богдан Яцишин, V

Продовжуємо серію публікацій про “Крайовий Пластовий З`їзд“. На цей раз мова піде про КПЗ 2006 року – дев`ятого за рахунком від часу віднови Пласту в Україні.

Текси взяті з офіційних матеріалів 9 КПЗ.

Уривки зі Звіту Крайового Пластового Проводу за резолюціями 8 Крайового Пластового З’їзду

Згідно з резолюцією 8 КПЗ, КПР повинна була в шестимісячний термін розробити стратегію розвитку Пласту НСОУ на 5 років. На виконання резолюції були зроблені наступні кроки:

  • в червні 2004 р. КПР прийняла Концепцію написання Стратегії розвитку Пласту, розроблену ст. пл. скобом І. Смиком, ЦМ;
  • у квітні 2005 р. у Львові проведено семінар із стратегічного планування за участю членів КПР, КРК, КПС, регіональних, окружних, станичних та просто зацікавлених (всього понад 30 осіб). Організатор — ст. пл. скоб І. Смик, ЦМ. В результаті проведеного семінару визначено 6 стратегічних цілей Пласту НСОУ;
  • в грудні 2005 року створено стратегічно-резолюційну комісію, покликану систематизувати резолюції всіх з’їздів та, враховуючи результат семінару із стратегічного планування, написати єдиний документ у вигляді стратегічних напрямних діяльності Пласту на наступні 2 роки та подати його на затвердження КПЗ. На даний час робота комісії триває.

У рамках виконання резолюції щодо концепції релігійного виховання в Пласті було зібрано та впорядковано в одному збірнику всі наявні матеріали пластових видань на дану тематику. Матеріали включають в себе статті з цієї тематики, написані пластунами від 30-х років до теперішнього часу. Все це незабаром буде видано однією брошуркою «Релігійне виховання в Пласті».

Восени 2005 року крайовою булавою УПН було ініційовано проведення виїзних духовних наук (реколекцій). В перший тиждень жовтня, за підтримки КПС та державного фінансування з Міністерства сім’ї, молоді та спорту, булавою було зорганізовано реколекції у Золочівському монастирі. Духовними наставниками пластунів були о. Михайло Димид та о. Тарас Тижник, ЧСВВ.

У 2004 році Крайовою Пластовою Старшиною та куренем УСП-УПС «Перші Стежі» було організовано міжнародний табір «Стежками культури», в якому взяли участь семеро українців з Білорусі та троє з Естонії. Українці з Росії взяли участь у крайових пластових таборах.

Найбільш активною у 2005 році була співпраця з Естонією, зокрема, над створенням пластової організації в тій країні на основі середовища української діаспори. Дві старші пластунки, Олеся Фур і Ніла Наконечна, за організаційного сприяння Крайової Пластової Старшини і фінансового сприяння Головної Пластової Булави взяли участь в організації пластового табору для українських дітей в Естонії.

Пласт та його підрозділи в першу чергу співпрацюють з профільними державними установами — Міністерством сім’ї, молоді та спорту, Міністерством освіти і науки та їх обласними і місцевими підрозділами. Крім того, з іншими Міністерствами та їх підрозділами — Міністерством оборони, Міністерством надзвичайних ситуацій тощо, напрямки діяльності яких збігаються з напрямками діяльності Пласту НСОУ.

Здійснено аналіз стану скаутського руху в Україні і підготовано аналітичну довідку. Проведено ряд робочих зустрічей з представниками скаутської організації СПОК на предмет інтеграції до ВОСР. Інтегровано до Пласту НСОУ актив Союзу миколаївських скаутів. Налагоджено діалог на предмет інтеграції до Пласту НСОУ Вінницької обласної скаутської організації “Край”.

Зібрано архів понад 5,5 тис. пластових фотографій в електронному форматі, який постійно поповнюється новими матеріалами. Всі знімки структуровано по тематичних папках. На основі зібраних фотографій створено презентаційний диск з пластовим фото. Створюється окремий диск пластових фотографій ст.пл. Б. Яцишина.

Зібрано 4 слайдові презентації Пласту в електронному форматі, створені протягом останніх трьох років.

Зібрано понад 35 відеофільмів і відеоматеріалів про Пласт із пластових заходів в Україні та в українській діаспорі. Проведено їх оцифрування — оцифровано 15 фільмів на СD-формат і 6 фільмів на DVD-формат.

2 коментарі

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This