Про початки віднови пластування уві Львові (поч. 1990-их) ч. 2

Прийшов час продовжити першу частину спогадів Тараса Полихати про початки віднови пластування уві Львові. Спогади написані з гарним почуттям гумору та справедливости 😉

ст.пл.скоб Тарас Полихата, ЦМ

Табір. Маючи певний досвід (як більшість міських дітей того часу) піонерських таборів, чи спортивних зборів, ми й уявити собі не могли, що зовсім скоро у тих, хто його не перейшов (не зміг добути до кінця) він стійко асоціюватиметься зі словом ЛАГЕРЬ, а у мужніх абсольвентів витворить розуміння Чару Пластування. Наші виховники самі не знали, що то таке, тому ми (в розумінні нас) і долучились до табору 1-го ку-реня ім. Данила Галицького, де зв’язковим (а відповідно і комендантом табору) був Орест Шот (один з тих, хто «привіз» Пласт з діаспори), а бунчужним – Левко Захарчишин.

Фото з ж-лу “Пластовий Шлях”, № 4 (100), 1993

Перед початком табору нам роздали список з необхідними речами і … всьо. Поприходили ми з тим списком додому, здали його чемно мамам, і спати (це вже пізніше, з набуттям досвіду, речей на табір ставало у наплечнику все менше і менше), а мами давай той наплечник талувати (благо, шо то були величезні совєтські колобки, літрів на сто, а то і більше) – кальсонів дві пари положити, шоб дитина в лісі не змерзла, шкарпеток та білизни на щодень по парі – бо де ж там в лісі попрати, светри, штани, закрутки, тушівки – йой людоньки тож голод в лісі.

Картина маслом:

ранок, біля пластової домівки збирається натовп (дорослі, діти), на фоні червоного сходу сонця з-поза горизонту з`являється величезна куля (на тоненьких ніжках), котру тягне на собі наш друг (а його батько, обливаючись сьомим потом, підпихає ту кулю, допомагаючи сину пластунові дотянути наплечник). З великими зусиллями виховникам вдалось вмовити батьків забрати бодай половину речей додому, і перегружений автобус рушив у далеку путь. Весело та радісно було їхати в автобусі у гори, та вже не так весело було у них йти – бо скинули нас на трасі в Корчині, біля мосту, а йти тра було в напрямку Парашки, до водоспаду Гуркало (це близько кілометра-півтора).

Табір “Лісова Школа”, фото з ж-лу “Пластовий Шлях”, № 2 (98), 1993

Спочатку колона йшла бадьоро та кучно, на плечах – наплечники, в руках намети та баняки, метрів за сто почалось розтягування шлангу, а за 500-600 метрів то вже був відступ французів до річки Березіни – зморені, байдужі обличчя, залиті слізьми та потом, ніжки трусяться, ручки волочать по землі за собою ті ж намети та баняки, по дорозі котяться бляшанки з роздертого ящика тушівки. Йдемо як в страшному сні, оглядаємось – аж лежить посеред дороги наплечник, що в багряних променях сонця батько притягнув, а з-під нього тоненькі ручки-ніжки торчать, та цівочка крові з носа пилюку замішує.

Дотягли ми гамузом всьо то наше шмаття до місця табору, поскидали все на купу та віддихуємось, вже й пташки почали співати, сонце веселіше світить – повитягували бадмінгтон (ну й слівце) та й давай воланчик гонять. Аж тут підходить до нас комендант табору, та так лагідно, ніжно (як добрий батько до малих дітей) каже:

– Бачу, друзі, багато у вас завзяття та запалу молодецького. Чи ж не час вам до діла братися – намети розставляти, табір облаштовувати, а щоб виробити у вас гарну пластову поставу постійте годинку під щоглою на струнко, та побудьте своїм друзям за часовказ (так звана “кукушка”). Гарна була забава, помогла виробити пріоритети у розподілі часу (спочатку діло – потім забава, якщо неможна поєднати одно з другим). Намети розставили вже у сутінках та й зразу ж в них поснули.

Чого і вам бажаю, а далі мож буде 😉

*

Рекомендуємо також переглянути інші дописи з тегом “Целібат Мурлики

Друзі, якщо вам подобається ідея блогу та його контент, то побажати йому (блогові) успіхів і процвітання ви може на сторінці благодійності 😉

2 коментарі

  1. Богдан

    На світлині Міндюк перший а за ним Антимис!

    Reply

Trackbacks/Pingbacks

  1. 100 кроків » Альманах до 20-ліття куреня Целібат Мурлики - [...] Мурлики» є куренем УСП-УПС, що був першим створений з часу відродження Пласту в Україні без діаспорних аналогів. За двадцять…
  2. 20 котячих кроків – альманах про історію куреня ЦМ « Целібат Мурлики - [...] Мурлики» є куренем УСП-УПС, що був першим створений з часу відродження Пласту в Україні без діаспорних аналогів. За двадцять…

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This