Курінь ч. 48 ім. Слави Стецько – від витоків до сьогодні

Матеріал надіслала ст.пл. Ірина Остапйовська, А

Зараз у Луцьку діє перший та єдиний за все існування Пласту на теренах нашого славного міста дівочий курінь – ч. 48. ім. Слави Стецько, славний курінь „СС” 😉

Курінь Слави Стецько, за своєю кольоровою символікою, є оригінально волинським. Ще з княжих часів гербом нашої землі слугував червоний (малиновий) щит із срібним хрестом. У геральдиці ці кольори мають таке значення: червоний (та його відтінки) – колір царської влади, величі, благородства („чистокровності”), срібний – благородства і святості, колір-оборонець від злих посягань, нечисті, святості. Таким чином хустки у дівчат 48-го куреня малинові із срібною смужкою.

„Мандрівка третьопробників” – відкриття дня, с.Арматнів 2006 р.

Можливо, комусь видасться дивним, що волинські дівчата обрали зразком для наслідування жінку, яка народилася на Тернопіллі. Проте, у виборі патрона керуються, як правило, не місцем і часом народження тої чи іншої особи, а її особистістю та внутрішнім змістом: характером, діяльністю, тими вчинками, які вона зробила для України та українців. Слава Стецько (уроджена Ганна-Євгенія Йосипівна Музика) є близькою саме по духу: ніжна і рішуча, аристократично інтелігентна і по-народному невибаглива, жіночна і наполеглива, з чудовим почуттям гумору, винахідливістю та витримкою.

З відродженням у 2000 році Пласту в Луцьку дівоцтво, як юнацький актив, почало діяти лише весною 2001 року, коли виник (правда, не надовго) перший „докурінний” гурток „Дикі Кішки” (впор. ст.пл. Юля Куманська, А). Потім почали з’являтися і майбутні засновники „Сорок восьмого”: „Летючі Змійки” (2001 р. – впор. ст.пл. Іра Остапйовська, А), „Шалені Колібрі” (2003 р. – впор. ст.пл. Юля Куманська, А), „Повітрулі” (2003 р. – впор. ст.пл. Олеся Божко (Корець), Бурх.).

Холодного, мокрого і, взагалі, дуже огидного лютневого дня 2003 року у пластовій домівці було тепло, затишно і весело-урочисто: відбувалась перша Курінна Рада. Таким чином у станиці Луцьк з’явився перший дівочий підготовчий курінь ім. Слави Стецько у складі малиново-срібних гуртків „Летючі Змійки”, „Шалені Колібрі”, „Повітрулі” із курінною пл.уч. Юльцею Іванець, ЛЗ та зв’язковою ст.пл. Ірою Остапйовською, А. Свого часу курінь „СС” очолювали (декотрі юначки, наприклад, Юльця Іванець та Іра Корнійчук, удостоювались цієї честі і по кілька разів) Юльця Іванець, Іра Корнійчук, Віта Мельник, Наталя Хом’як (котра є курінною і сьогодні).

За час свого недовгого пластового життя курінь чимало досягнув, і як цілість, так і допоміг відкрити та розвинути себе окремим яскравим особистостям. Найбільшим і, напевно, найвагомішим на сьогодні осягненням є проведення спільно із рівненським підготовчим куренем ім. Хариті Кононенко першого за всю історію станиці (не лише першого в станиці дівочого курінного табору, а першого в станиці юнацького курінного табору взагалі!!!) „Славія’2004” (комендант ст.пл. Юля Куманська, А); значну частину підготовки табору та його програми виконали самі юначки. Курінна команда „Летючі Змійки” у 2003 році посіла перше місце в брейнринзі на „Орликіаді”, наступного року пл.розв. Віта Мельник, ЛЗ стала віце-гетьманівною.

У 2004 році першункою КЛТ „Чота Крилатих” стала пл.розв. Юльця Іванець, ЛЗ. Юначки куреня активно займаютьсія виховницькою діяльністю: саме сестрички Оленка Семенюк, Віка Демчук та Іра Корнійчук були і є основою КВ гнізда „Жителі Волошкового Краю”, а курінна пл.розв. Наталка Хом’як допомагає у виховництві юнацького гуртка „Танцюючі Блискавки”. Високий виховницький вишкіл куреня „СС” дається взнаки не даремно питаннями виховних уладів станиці є „випускниця” 48-го куреня ст.пл.вірл. Віка Демчук.

Юначки постійно займаються проведенням власних та допомогою в підготовці, організації та проведенні станичних і окружних акцій: „Миколая”, „Андріївські Вечорниці”, ВВМ і „Свічечка”, новацькі табори, „Плазма”, „Свято Весни”, „Таборовий Фініш”; беруть участь в крайових і міжкрайових акціях і таборах.

В 2006 році у курені відбулося зразу три „історичні події”: закінчив своє юнакування найстарший дівочий гурток куреня „Летючі Змійки”, з’явилась перша за всю історію існування Пласту на Волині вірлиця – пл.вірл. Віка Демчук, ШК та вперше перейшов із новацтва (мікс роїв „Мерехтливі Іскорки” та „Кмітливі Черепашки”) новий гурток „Чорні Пантери” (впор. ст.пл. Іра Остапйовська, А).

Час іде, все змінюється. Уже відійшли в курінну історію „елзеки”, але їх місце готуються зайняти „Танцюючі Блискавки”, „Дикі Кішки”, „Чорні Пантери”.
Удачі Нам!!!

З пластовим привітом „С.К.О.Б!” курінь ч. 48 ім. Слави Стецько станиці Луцьк

Переглянути інші опубліковані на блозі дописи про пластові курені.

2 коментарі

  1. Іра Остапйовська

    Трохи уточню: на час написання статті, курінь СС ч.48 дійсно був єдиним, але зараз у Луцьку є ще один курінь. Тобто, 48-й є єдиним та неповторним номерним дівочим куренем у славному Луцьку 😉

    Відповісти

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This