Історія Станиці Донецьк (2000-2002) у відзначках. Частина 2

Автор: ст.пл.скоб Станіслав Андрійчук, ЦМ,
Станиця Київ

Отже, продовжуємо описувати історію Пласту – українського скаутингу в м. Донецьку трохи у незвичному форматі, а саме – у відзначках. Період становлення (можливо відовлення) та інтенсивного розвитку Станиці Донецьк. Адже на 1998 р. в Донецьку лишилось 6 пластунів, а на кінець 2002 року Станиця нараховувала підг. кур. ім. Олекси Тихого (в який входили 3 юнацьких гуртка, близько 25 юнацтва), два дівочих гуртки (була розпочата робота зі створення дівочого куреня), три новацьких рої, близько 20 старшопластунів та сеньйорів. Загалом Станиця нараховувала близько 80 членів. Отже ідемо далі:

№1

У квітні 2000 р. відбулась ІІ Спартакіада Донецької округи у м. Краматорськ (комендант ст. пл. С. Летенко), яка отримала назву «Турнір срібної шпаги». Участь у змагах взяли команди з Донецька, Краматорська, Слов’янська, с. Миклаївки, Чугуєво (Харківська обл.), Сватово (Луганська обл.). Для мене ці змаги запам’ятались тим, що моя команда «Беркути» виграла у загальному заліку та стала чемпіонами.

№2

Традиційно у травні на Голубих озерах (Краснолиманського р-н., Харківської обл.) відбулось Свято Весни (комендант ст. пл. С. Летенко), де взяли участь усі діючі осередки Сходу.

№3

З серпня 2000 р. Станиця Донецьк відновлює табір «Лісова Фортеця», який вперше проводився у 1995 р. Тепер цей табір стає традиційним для пластунів Донеччини і проводиться кожного літа, а відзнака незмінна. У 2001 р. «Лісова Фортеця» отримала статус окружного табору і в ньому беруть участь окрім Станиці Донецьк і інші осередки Сходу.

№4

У листопаді 2000 р. двоє делегатів від Східного регіону беруть участь у ХІV Зборах КУПО (пл. сен. Віктор Андрійчук та ст. пл. Сергій Летенко). Також команда Станиці Донецьк бере участь у мистецькому змазі Орликіада в м. Ужгороді.

№5

У квітні 2001 р. спортивна команда Донецьких пластунів бере участь у традиційнії Донецькій окружній Спартакіаді у м. Краматорськ (комендант ст. пл. С. Летенко), але захистити свій чемпіонський титул донецьким пластунам не вдалось, але боролись до останнього.

№6

У травні відбулось вже традиційне оружне Свято Весни, все там же – на Голубих озерах.

№7

У липні 2001 р. відбувся вперше новацький табір в Станиці Донецьк. У лютому 2001 р. завдяки великій праці пластунів: Христини Ковч, Ірини Богачевської, Віктора Андрійчука, Олександра Воловенка та інших в Станиці Донецьк з’являється пластова оселя названа на честь великого пластуна Івана Крамарчука. Саме на цій оселі і був проведений новацький табір. Це був перший досвід, і перші кроки по відродженню новацького руху на Донечині.

№8

У лютому 2002 р. в м. Донецьк був проведений новацький вишкіл (комендант пл. сен Юля Жданович). Ще один крок до розбудови новацтва.

№9

У квітні 2002 р. Станиця Донецьк виграла грант на екологічну акцію (у вигляді теренової гри), прибирання у Великоанадольському лісі, сама акція зібрала усіх пластунів Станиці Донецьк та учнів двох шкіл, всього в акції прийняло близько 150 дітей.

№10

19-21 квітня 2002 р. 4 делегатів (пл. сен. В. Андрічук, пл. сен. О. Воловенко, пл. сен. Д. Крижанівський, ст. пл. скоб С. Андрічук) від Станиці Київ прийняли участь у VІ КПЗ у м. Києві. Пл. сен. О. Воловенка було обрано членом КПР.

№11

У травні 2002 р. було проведене Свято Весни Станиці Донецьк (комендант пл. сен. В. Андрічук).

№12

У серпні 2002 р. близько 30 юнаків, 10 новаків, старшопластуни та сеньйори Станиці Донецьк прийняло участь ЮМПЗ. Пл. сен. В. Андрічук був комендант під табору сеньйорів.

Переглянути першу частину історії Станиці Донецьк у відзначках

Ознайомитися з дописами про символіку та пластовий однострій

8 коментарів

 1. Богдан

  Андрій може дійсно Тобі вдасться зібрати всі відзначки Краю.
  Думаю що їх буде більше тисячі.В діаспорі є Пластун який вже давно збирає усі відзначки. Тобто має цілий каталог.
  Поражає інтенсивність із якою ти генеруєш матеріал. До кінця року це вийде ціла енциклопедія.
  Так тримати. др. Тато

  Відповісти
 2. Андрій Ребрик

  1) дякую за комплімент;)
  2) друже Тату – хто саме той пластун, може є контакти якісь?
  3) в принципі ідея не в тому, щоб зібрати всі відзначки, а в тому, щоб пластуни ділилися своїм пластовим життям у вигляді відзначок @Богдан

  Відповісти
 3. dytyna

  Тисячі? Тату, це трохи наївно… Порахуй, скільки таборів та різних акцій відбувається за рік! Тисяча – це роки 3-4!

  Відповісти
 4. Олексій

  Ні то явно прогон відносно тисячів, сотні- згідний а тисячі – то дуже круто, треба для тисячів робити мінімум 1- захід в день))
  Також би хотілось почути про пластуна який збирає відзначки)) маю що запропонувати йому на обмін.

  Відповісти
  • Андрій Ребрик

   Дивись, др. Тато написав, що “їх буде більше тисячі”, отож, якщо зібрати (в ідеалі) всі відзначки, включно з діаспорними по всіх краях (як ото була виставка в Австралії) + додати після віднови в України (включаючи і гурткові – бо саме гурткові для мене найдорожчі, думаю і для кожного пластіка теж), то думаю, що саме більше тисячі (очевидно – однієї) й набереться (не йдеться там про якісь уявні тисячі)…

   біда тільки в тому, що мало хто повівся на цю ідею… бач, давно не було подібних публікацій, хоча людей намагаюся штурхати регулярно…

   Відповісти
 5. Папін Денис Михайлович

  У нас у станиці Каматорськ весить стенд з відзначками починаючи з 1954 року(СВ), якщо треба можу пофоткати.

  Відповісти

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This