Автор: ст.пл.скоб Станіслав Андрійчук, ЦМ,
Станиця Київ

Отже, продовжуємо описувати історію Пласту – українського скаутингу в м. Донецьку трохи у незвичному форматі, а саме – у відзначках. Період становлення (можливо відовлення) та інтенсивного розвитку Станиці Донецьк. Адже на 1998 р. в Донецьку лишилось 6 пластунів, а на кінець 2002 року Станиця нараховувала підг. кур. ім. Олекси Тихого (в який входили 3 юнацьких гуртка, близько 25 юнацтва), два дівочих гуртки (була розпочата робота зі створення дівочого куреня), три новацьких рої, близько 20 старшопластунів та сеньйорів. Загалом Станиця нараховувала близько 80 членів. Отже ідемо далі:

№1

У квітні 2000 р. відбулась ІІ Спартакіада Донецької округи у м. Краматорськ (комендант ст. пл. С. Летенко), яка отримала назву «Турнір срібної шпаги». Участь у змагах взяли команди з Донецька, Краматорська, Слов’янська, с. Миклаївки, Чугуєво (Харківська обл.), Сватово (Луганська обл.). Для мене ці змаги запам’ятались тим, що моя команда «Беркути» виграла у загальному заліку та стала чемпіонами.

№2

Традиційно у травні на Голубих озерах (Краснолиманського р-н., Харківської обл.) відбулось Свято Весни (комендант ст. пл. С. Летенко), де взяли участь усі діючі осередки Сходу.

№3

З серпня 2000 р. Станиця Донецьк відновлює табір «Лісова Фортеця», який вперше проводився у 1995 р. Тепер цей табір стає традиційним для пластунів Донеччини і проводиться кожного літа, а відзнака незмінна. У 2001 р. «Лісова Фортеця» отримала статус окружного табору і в ньому беруть участь окрім Станиці Донецьк і інші осередки Сходу.

№4

У листопаді 2000 р. двоє делегатів від Східного регіону беруть участь у ХІV Зборах КУПО (пл. сен. Віктор Андрійчук та ст. пл. Сергій Летенко). Також команда Станиці Донецьк бере участь у мистецькому змазі Орликіада в м. Ужгороді.

№5

У квітні 2001 р. спортивна команда Донецьких пластунів бере участь у традиційнії Донецькій окружній Спартакіаді у м. Краматорськ (комендант ст. пл. С. Летенко), але захистити свій чемпіонський титул донецьким пластунам не вдалось, але боролись до останнього.

№6

У травні відбулось вже традиційне оружне Свято Весни, все там же – на Голубих озерах.

№7

У липні 2001 р. відбувся вперше новацький табір в Станиці Донецьк. У лютому 2001 р. завдяки великій праці пластунів: Христини Ковч, Ірини Богачевської, Віктора Андрійчука, Олександра Воловенка та інших в Станиці Донецьк з’являється пластова оселя названа на честь великого пластуна Івана Крамарчука. Саме на цій оселі і був проведений новацький табір. Це був перший досвід, і перші кроки по відродженню новацького руху на Донечині.

№8

У лютому 2002 р. в м. Донецьк був проведений новацький вишкіл (комендант пл. сен Юля Жданович). Ще один крок до розбудови новацтва.

№9

У квітні 2002 р. Станиця Донецьк виграла грант на екологічну акцію (у вигляді теренової гри), прибирання у Великоанадольському лісі, сама акція зібрала усіх пластунів Станиці Донецьк та учнів двох шкіл, всього в акції прийняло близько 150 дітей.

№10

19-21 квітня 2002 р. 4 делегатів (пл. сен. В. Андрічук, пл. сен. О. Воловенко, пл. сен. Д. Крижанівський, ст. пл. скоб С. Андрічук) від Станиці Київ прийняли участь у VІ КПЗ у м. Києві. Пл. сен. О. Воловенка було обрано членом КПР.

№11

У травні 2002 р. було проведене Свято Весни Станиці Донецьк (комендант пл. сен. В. Андрічук).

№12

У серпні 2002 р. близько 30 юнаків, 10 новаків, старшопластуни та сеньйори Станиці Донецьк прийняло участь ЮМПЗ. Пл. сен. В. Андрічук був комендант під табору сеньйорів.

Переглянути першу частину історії Станиці Донецьк у відзначках

Ознайомитися з дописами про символіку та пластовий однострій

Марковий блок "Підпільної пошти України" зі спецгашенням, присвячений джемборі в Муасон, 1947

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.