Історія Станиці Донецьк (1998-2000) у відзначках. Частина 1.

ст.пл.скоб Станіслав Андрійчук, ЦМ

Вирішив написати історію Донецької Станиці з 1998 р. (період до 1998 р. частково висвітлений у моїй попередній статті «Підготовчий курінь ім. С. Стебельського»). Але щоб ця стаття вийшла цікавішою, то подаю її у вигляді огляду відзначок. Отже, почали:

№1


Відзначка з табору Донецької округи «Степовий вітер 1998» – перший юнацький окружний табір на теренах Донеччини. Комендантом табору був ст. пл. С. Летенко, а від Станиці Донецьк були присутні юнацькі гуртки «Беркути» (4 юнаки) та «Алани» (4 юнаки), 2 старшопластуни та 2 сеніори.

Також юнаки Донецької Станиці взяли участь у «Степовому вітрі» який відбувся влітку 1999 року.

№ 2

Екологічна мандрівка гуртка «Алани» у жовтні 1998 р. до Путилівського лісу, що у м. Донецьк. Мандрівка мала на меті розчистити джерела у лісі, звідси і походить назва «Чисте джерело».

№3

Як це не дивно звучить, але у листопаді 1998 Станиця Донецьк відзначала Листопадовий зрив (комендант пл. сен. В. Андрічук). Корені цієї пластової події ідуть з 1995 р. і стали традиційним святом для пластунів Донецька. Свято набуло статусу окружного і в ньому брали участь пластуни з Краматорська, Маріуполя, Слов’янська тощо. Проходило 2 дні і було висвітлено регіональним телебаченням.

№4

Юнацька станична зимова мандрівка, яка відбулась у січні 1999 року у Путилівський ліс у м. Донецьк. Головною метою мандрівки було практичне пластування в умовах зими. А оскільки у більшості юнацтва змокли ноги, то і мандрівка отримала назву «Мокрі ного».

№ 5

22 лютого 1999 р. пластуни Донеччини започаткували святкування Дня Скаута, свято набуло окружного статусу і проводилось спільно з районними управліннями сім’ї та молоді (комендант В. Андрійчук).
Окрім того у лютому в м. Донецьк пройшов вишкіл впорядників УПЮ ч.38, комендантом якого був ст. пл. скоб Т. Полихата, ЦМ.

№ 6

У кінці березня – на початку квітня відбулась І Окружна Спартакіада у м. Краматорськ, участь у змагах брали команди з Донецька, Краматорська, Маріуполя, Чугуєва (Харківська обл.), с. Миколаївки (Донецька обл). (комендант ст. пл. С. Летенко).

Також 12 квітня пластуни Донецька відзначали День Пластової Присяги на площі біля пам’ятника Т. Шевченкові (на жаль, відзначка не збереглась).

№7

ІІ «Свято Весни» Донецької округи, яке відбувалось на Голубих озерах Краснолиманського р-ну Харківської обл. У святкуванні взяли участь пластуни з Донецька (близько 15 юнацтва та 3 сеніорів), Краматорська, Маріуполя, с. Миколаївки, Чугуєва (Харківська обл.).

№8

У вересні 1999 у м. Донецьк відбулась Міжокружна Пластова Конференція, головною метою було обговорення розвитку Пласту на Східних теренах України.

№9

У жовтні 1999 р. відбулась станична мандрівка до Яковлевського лісу (Донецька обл.) «Золота осінь». Так пластуни закривали пластове таборове літо. І ще якщо ви помітили, то змінилась якість відзначок: до жовтня 1999 р. відзначки були саморобні (їх робили два пластуни Станіслав та Віктор Андрійчуки), а восени 1999 р. в Донецьку була знайдена фірма, яка виготовляла відзначки. Співпраця з нею була плідною, майже усі відзначки на усі пластові акції в Донецьку замовлялись там, а в свою чергу пластові відзнаки виставлялись фірмою, як хороші значки на різних виставках (звичайно з нашої згоди).

№ 10

Традиційне відзначення Листопадового зриву у листопаді 1999 р. на теренах Донеччини.

№ 10А

Окрім того, команда від Станиці Донецьк взяла участь у мистецькому змазі Орликіада в м. Івано-Франківську і зайняла 9 місце.

№11

Участь двох делегатів від Станиці Донецьк у VІ-му Крайовому Пластовому З’їді.

* * *

Подібні записи: символіка, Андрійчук, однострій, Донецьк

4 коментарі

 1. Богдан

  Прекрасні відзначки. Головне що через відзначки можна чудово представити різні регіони України. Андрій можливо щось зробити для усіх Мурлицьких відзначок. Думаю що це булоби щось біля 500.Саме відзначки передають Дух та процеси становлення Особистості.
  др. Тато
  СКОБ!

  Відповісти
 2. Андрій Ребрик

  відзначки – це дуже особисте, пережите, таборові спогади тощо. ну а щодо відзначок – цм – от ми зі стасом свої опублікували, тепер черга за іншими))@Богдан

  Відповісти
 3. Дмитро

  Знайомі відзначки. Більшість з них маю) Та найперша особливо цінувалася, принаймні мною.

  Відповісти
 4. Андрій Ребрик

  ага, перші відзначки дуже цінуються… бо часто-густо самі їх і робили, самі за них потіли і ходили хащами-лісами, будували табори і брами, а потім на останній ватрі думали про те, як швидко минув час…@Дмитро

  Відповісти

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This