Історія пластових таборів: КВТ 2003

ст.пл. Андрій Ребрик, ЦМ, Станиця Ужгород

публікація написана в рамках святкування 15-ліття табору КВТ

Щойно цього року буде проведено п`ятнадцятий за рахунком Крайовий Вишкільний Табір для юнацтва на здобуття юнацького ступеня скоба та вірлиці. Традиційно, табір проводиться в урочищі Тодір (Остодір) поблизу с. Гриньків, Рожнятівського р-ну Івано-Франківської обл.

Табір КВТ на брамі, ур. Тодір, серпень 2003

Одразу після публікації на Пластовому порталі новини про святкування 15 років, багатьох моїх друзів на фейбуці потягло на ностальгію – почали згадувати давні времена шляхом публікацій фоток і коментарів (ото, загнув фразу;) Так ось, я теж вирішив не відставати від моди, і хоч ще весна, вирішив згадати про КВТ 2003 року, яке в народі мало ще назву “Валхала” 😉

Скажу відразу – це було моє перше КВТ, де я був у проводі табору – писарем. Пам`ятаю на першій збірці проводу дуже ніжки тряслися – як і що воно буде. Комендант – грізний і великий, бунчужний – майже виховник, пильно смотре що не так…

З “Калевалою” вийшло гарно. Каже Тарас:

“Там на Сихові, у нас єсть багато пачок з народним фінським епосом. Візьми 15 штук, на подарунки, там може в когось день народження буде абощо”.

Ну і я – хлопчисько наївне – пішов запакував собі додатковх 15 кеге в наплічник (добре що не взяв ще Еразма Роттердамського з глупотою;). Як виявилося потім – в жодного учасника в часі КВТ ДН не було. Прийшлось потім “тюлити” фінський епос усім підряд – за проявлену ініціативу та хоробрість)). Масла в огень “Валхали” підлив ще начальник кухні – Микола Міщенко, який невідь чому вирішив взятися за читання епосу вслух. Так ми й отримали головну тему на таборі та прізвиська – Одін (комендант), Тор (бунчужний), Глас Одіна (писар) і т.д., а підтабір проводу назвали Валхалою.

Згадаю також і про невідомого бійця корейської армії – майора Більбо (він же – Дмитро Панов). Чого невідомого і чого корейської? Довга була з тим історія, але факт той, що Комендант йому звідкись (може сам Дмитро в коментах згадає) дістав якусь дуже стару військову форму, бо сталося так, що Більбо на табір попав мало що незаплановано.

А ще пригадую мандрівку на Сехлис. Оце була від учасників перевірка “братерськості і доброзичливості“. Ліна та Микола добре мабуть пам`ятають, як ми доганяли Михайла з харчами. Так і не догнали.

Здача вмілості “Три пера” теж виявилася цікавим експериментом. На пізніших КВТ ця процедура докорінно змінилася.

Ще ото виставляю відомий відеосюже “Крайові табори 2004” або “Виховуємо особистість“, хоча кадри використані з КВТ 2003 року;)

Джерела:

Після табору я зорганізував ще видання “Нявтеки” про табір. Багато цікавого і веселого є почитать)

Вперше публікую всі свої фотки з КВТ 2003, які знайшов. Їх аж 131. Вони щоправда не дуже якісні, але, думаю, це й не так погано. Дивіться на здоров`я!

п.с. щоправда не всі фото підписав

Подібні записи: табори, бібліотека, 2003

2 коментарі

  1. Боєць Корейської Армії

    Ой бульо… Усьо ж таки правда! 🙂
    А той військовий комбінезон й досі зберігаю. Його мені Тарас презентував, бо не мав абсолютно ніякого виряду на табір. А ще зберігаю спогади про КВТ-2003 – найкращій табір у моєму пластовому житті.

    Відповісти

Трекбеки/Пінгбеки

  1. 100 кроків » Історія пластових таборів: КВТ 2002 (фото) - [...] Продовжую публікувати матеріали до історії пластових таборів. На цей раз теж про крайовий вишкільний табір. Але вже 2002 року…
  2. 100 кроків » Історія пластових таборів: КВТ 2001 - [...] про КВТ 2003 р. [...]

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This