Шукаємо СЛАБКИХ МІСЦЬ у ПЛАСТІ не тому, що ми у ПЛАСТ ПЕРЕСТАЛИ ВІРИТИ, а навпаки, саме ТОМУ, що ми в НЬОГО ВІРИМО! Ще більше: тому, що переконані в тому, що пластові завдання, які якийсь довший час залишаються НЕВИКОНАНИМИ чи ВИКОНАНИМИ НЕПРАВИЛЬНО, у висліді це не брак чи недосягнення в одному із звітів, а ВІДІБРАНННЯ кожночасному молодому пластовому поколінню БЕЗПОВОРОТНОЇ НАГОДИ до успішної розгри “великої гри” пластового життя.

В таборі, на Соколі. Третя ліворуч - К.Паліїв. Фото з сайту sokil.plast.org.ua

…Матеріялом для нашого завдання будуть: досвід, обсервація та виміна думок, в першу чергу з тими провідниками, які держать наш рух живим на місцях

… Реалізатором пластової виховної дії є пластовий ПРОВІДНИК, що виховує передусім своїм ПРИКЛАДОМ. Пластовий провідник мусить вірити в основні ідейні заложення Пласту, бути вірним Трьом Пластовим Обов’язкам і вимогам Пластового Закону, виказувати зразкову пластову поведінку та виявити бажання вести виховну працю. Без цього провідник не може успішно вести пластової виховної праці й виконувати свої завдання, і діяльність його може принести навіть шкоду для пластової молоді …

… Можливо, що життя поставило нас перед надто трудним завданням, але віримо, що може це сила ВИЩОГО і ВСЕМОГУТНЬОГО, що керує долею народів, велить таким гуртам, яким устелився шлях свобіднішого життя, ВІДЧУВАТИ ПОТРЕБИ НАЦІЇ і ПІДТРИМУВАТИ ЇЇ ДУХА.

Тому, Друзі, берімося до діла!

Цьопа Паліїв. Фото від ст.пл. Ольги Свідзинської

З доповіді, виголошеної на ІІ Зборах КУПО

*

*

Цей уривок узяв з електронного варіанту часопису “Орієнтири”, яким свого часу займався ст.пл.скоб Іван Гоменюк, ЦМ. Тому тут посилаюся саме на це джерело: Орієнтири, 16 липня 2001 р.Б. – Число 7.

 

Марковий блок "Підпільної пошти України" зі спецгашенням, присвячений джемборі в Муасон, 1947

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.