Радий, що багато хто відгукуються на цей блог. А ще більше радий, коли читачі самі пропонують матеріали для публікацій. Сьогодні познайомимося з історією Пласту на Донеччині, зокрема – історією одного з перших юнацьких куренів ім. С. Стебельського.
* * *
ст.пл.скоб Станіслав Андрійчук, ЦМ
Якось на сходинах мої юнаки (сьогодні – курінь ім. М. Кривоноса, Станиця Київ), які вже пластують понад 6 років, згадуючи своє недовге, однак, героїчне минуле, свої здобутки та поразки, одним словом, захоплюючись своєю історією, запитали в мене, – а що ж я пам’ятаю зі свого юнакування? Особливо їх цікавило те, як жив мій юнацький курінь, до чого прагнув і чому він тепер вже “в історії”. Здавалося б такі невинні запитання, та яку бурю емоцій і спогадів вони підняли в моїй душі.

Підг. кур. ім. С. Стебельського
Ще довго після сходин та й навіть зараз я знову і знову подумки відтворюю події того часу, намагаюся проаналізувати та зрозуміти, що врешті сталося. Так, минуло багато років, я вже далеко від тих країв, але Чому, ставши виховником і створюючи новий юнацький курінь, я не згадав про свій власний і не доклав зусиль до його відновлення?!
Вдивляючись зараз у 90-ті роки і згадуючи свій перший табір «Лісова фортеця», де відбулись мої перші кроки пластового життя, я, на жаль, не можу відповісти на це запитання.
Хочеться думати, що я не просто знаходжу собі виправдання, описуючи цю історію, а намагаюсь пролити трохи світла на події того часу.
Події, якими я пишаюсь і гордий своєю участю у творенні історії куреня ім. С. Стебельського. Можливо комусь це буде здаватись не таким вже й цікавим, але на той час і в тому середовищі – це був справді «великий крок», що вплинув на історію розвитку Пласту на Донеччині.
Історична довідка підготовчий курінь ім. Степана Стебельського
- 1994 – заснування підг. кур. ім. С. Стебельського (барви куреня червона та жовта). Першим зв’язковим стає ст. пл. Руслан Козубей. До праці у новому курені долучились члени гуртка В’ячеслава Олійника: Вадим Бойшенко, Єгор Тєрєхов та С. Хома. Заняття проводились в українській школі № 65. У тому ж році було проведено спільно з пластунами Первомайська «Листопадовий зрив» та «Різдвяний вечір»
- Весна 1995 – проведено гурткові мандрівки до Великоанадольського лісу та у травні – 3-денну водну мандрівку по Сіверському Дінцю, приурочену до Дня ВМФ України
- літо 1995 – проведення першого пластового юнацького табору на Донеччині «Лісова Фортеця» (комендант Р. Козубей)
- 1995 – Участь юнака куреня Є. Терехова у скаутському Джемборі у Нідерладнах
- Осінь 1995 – юнаки куреня вперше взяли участь у радіоджемборі «Джота»
- весна 1996 – участь куреня у Святі Весни Станиці Київ, обов’язки зв’язкового переймає ст. пл. Сергій Хома
- 1996 – Проводяться гурткові мандрівки
- весна 1997 – організація курінної мандрівки «Свято Весни»
- літо 1997 – участь юнацтва у Європейському скаутському Джемборі у Празі
- з 1998 – практично припиняється діяльність куреня, хоча Станиця Донецьк з цього року отримує нове дихання та розпочинається новий підйом та розвиток осередку
Здавалось – коротка історія одного юнацького куреня, але скільки подій у ці роки вміщено. І навіть сьогодні важко усвідомити величезну роль цього маленького утворення (це якщо подивитись з боку) на просторах Донеччини.
* * *
Читати схожі дописи: виховництво, юнацтво.
Репліка до одного фото: якщо “молебень”, то чому юнаки клячать, а священик стоїть перед ними з чашею? Слід розуміти, що це Літургія.
[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.
мабуть так і є
Я пишаюсь своїми юнаками, кожним з них… Але найбільше гордий тими хто взяв до рук зброю на захист свого міста, свого дому і своєї Української Вітчизни!
виправив
дякую за зауваження