Історія мого Пласту: лещатарські табори “ФЕСТ 2009” (частина 3)

Після серії постів з давнішої історії пластового руху на Закарпатті, повертаюся до часів сьогоденних. Чергова публікація про міжстаничний лещатарський табір “ФЕСТ”.

Цього разу – 2009 рік. Відзначу, що цього року проводилися паралельно два “ФЕСТи” – для УСП краю та для УПЮ Станиці Ужгород. Комендантом табору УСП був ст.пл. Василь Карабин, ЦМ, а юнацького – ст.пл.прих. Андрій Будник.

19-22 лютого в с. Верхній Студений на Закарпатті відбувся 9 міжстаничний лещетарський табір для УСП “ФЕСТ 2009”. Традиція проведення цього табору триває вже 9 років. І, не зважаючи на минулорічну перерву, цьогорічний ФЕСТ виправдав усі сподівання і бажання зголошених учасників. А ними стали близько 30 пластунів та прихильників Пласту з різних міст України – Ужгорода, Львова, Києва, Полтави, Лутугіно (Луганська обл.).

Програма табору – як завжди – цікава і насичена. Катання на лещатах вдень плавно переходили у вечірні феєричні забави і посиденьки. Цього року зима порадувала снігом, а отже альтернативна програма для проведення табору без катання не знадобилася.

З ранку до вечора учасники насолоджувались свіжим повітрям і принадами схилу, а ввечері віддавали свою енергію на забаві, до якої було запрошено панк-гурти з Луцька-Чернівців – “Серцевий напад” та Львова – “ХУЧ“, а також фольк-гурт “Тріпанка” з Ужгорода. А після живих виступів до діла взявся діджей, що розважав публіку до середини ночі.

Важливою і урочистою подією табору стало заприсяження пластуна-сеніора з Лутугіно Луганської області. Складання Пластової Присяги відбулось в умовах цілковитої романтики – на вершині гори (офіційна висота витягу – 1020 метрів) і в повному пластовому однострої.

ст.пл. Василь Карабин, ЦМ, комендант: “Дякую усім, хто знайшов можливість – в тому числі й фінансову, – приїхати на ФЕСТ. Ми робимо не стільки лещетарський табір, скілький певний бренд, котрий асоціюється у пластунів і не тільки у них, з певними емоціями, подіями, людьми. Це можливість приїхати, поспілкуватися, зустріти старих друзів.

Навіть без снігу ми підготували цікаву програму, мандрівку на Водоспад Шипіт, Синевирське озеро та ін.
Міжгірський край має багато цікавих місцин, які для багатьох людей просто невідомі і мені б хотілося ці місця показати пластунам.

Дякую КБ УСП за фінансову підтримку, а також куреню “Целібат Мурлики” за допомогу в організації, дякую гуртам, які приїхали на вечірки, а також танцюристам з “Корпорації друзів” та гурту “Петровичі” з Ворохти, які гарно порозважали на першій вечірці в українському народному стилі.

Окрема подяка ст.пл. Богдану Яцишину за фоторепортаж, інстукторам Тарасові Чушаку, Маркіянові Цапу та Леонідові Попову, а також гостям з Полтави.

Скажу також, що табір ми присвячуємо 20-літтю віднови Пласту в Україні”.

В рамках табору відбулися змагання з гірськолижного слалому, перемогу в яких здобули ст.пл.прих. Марія Бурдукало (Київ) та друг Олександр Осипенко (Полтава), за що отримали призи – наплечники – від магазину туристичного спорядження “Робінзон“.

ст.пл. Юля Томчук, ЛМ

Буде натхнення – допідписую фотки;)

Читати всі записи з тегом “ФЕСТ

19-22 лютого 2009 р. відбувся міжстаничний лещетарський табір для УСП “ФЕСТ 2009”

*

2 коментарі

 1. anya

  Молодці, ПЛАСТ, захоплююсь вами! )

  Reply
  • drageotee

   Дякуємо!

   Reply

Trackbacks/Pingbacks

 1. Крок за кроком до 100-річчя! » Дасік – споглядач ФЕСТу 😉 - [...] – пост присвячений його фотографіям з табору 2009 [...]
 2. Пластові музичні гурти: Тріпанка, Ужгород | 100 кроків - [...] виступала наживо на міжстаничному лещатарському таборі “ФЕСТ”: Концерт Тріпанки на ФЕСТі, фото ст.пл. Богдан Яцишин,V [...]
 3. Юнацький лещатарський табір “ФЕСТ” 2011 | 100 кроків - [...] табору “ФЕСТ” (як для юнацтва так і для УСП та УПС) заслужено належить Станиці Ужгород. Проте, досить [...]
 4. Фільм про ФЕСТ 2000 – 100 кроків - […] Про історію лещатарських таборів Закарпатської Округи та Станиці Ужгород ми вже писали раніше. […]

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This