Дурбак Роман, священик, поет

о. Роман Дурбак

Народився 26 січня 1914 року в с. Струтин Вижній, нині Верхній Струтин Рожнятівського р-ну Івано-Франківської обл., у родині о. Теофіла Дурбака.

Навчався у Бережанській гімназії, співав у гімназійному хорі. Член 24 куреня ім. П. Полуботка. Згодом вступив до Львівської богословської академії, від 1936 вивчав історію у Львівському університеті. Маґістр теології. Під час першої радянської окупації вчителював і завідував школою у с. Ясенівці біля Золочева. Рукоположений 1941 року, сотрудник у Підгайцях до 1944, згодом у Небилові.

1949 заарештований і засуджений до 10 р. виправно-трудових лагерів, які відбував у Караганді (Казахстан). Повернувся 1954 (за іншими даними — 1956), підпільно душпастирював у с. Івачів Горішній (до 1985 року), де колись парохом був батько його дружини.

Писав поезії, публікувався у газетах і журналах «Дзвони», «Неділя», «Мета», «Українське юнацтво», «Христос — наша сила», «Америка» та інші.  Окремим виданням вийшла збірка «Любов і життя» (1993).

У шлюбі з Анізією (з дому Салій) виховав доньок Христину і Дарину.

Помер у Золочеві 27 серпня 1995 року. Похований у Золочеві.

*


Найкращий лайк – це 20 гривень 🙂

Завдяки вашим пожертвам наш проект розвиватиметься далі, публікуватиме більше статей, архівних матеріалів та репортажів з історії Пласту та українського молодіжного руху.*

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *