Прідун-Ярославенко Степан, вояк УГА

Прідун-Ярославенко Степан, син Семена (07 січня 1894, с. Княгинин, тепер частина м. Івано-Франківськ — 08 грудня 1937, м. Санкт-Петербург, Росія).

Пласт у Станиславові.

Закінчив з відзнакою гімназію у Станиславові (1913), активний член гімназійного «Научного кружка». Студент філософії Вiденського університету. У 1914 році серед перших зголосився до «поборової» комісії в Станиславові та до першого похідного куреня УСС, що почав формувати у місті Д. Вітовський. Ініціятор відкриття та викладач «етапної гiмназiї» при Коші УСС, про діяльність якої залишив ряд публікацій.

Талановитий філолог, організатор кошової бібліотеки та читального залу періодичної преси. Хорунжий УСС. Воював в УГА, із якою перейшов за Збруч.

На Наддніпрянщині став членом ВКП(б), працював професором університету в Одесі. Засуджений «трійкою» при ҐПУ УРСР (29.05.1934) до 5 років виправно-трудових таборів за статтями 54-8, 58-11 КК УРСР.

Покарання відбував в Соловецькій тюрмі особливого призначення. Засуджений особливим трибуналом УНКВД Ленінградської области (25.11.1937) до розстрілу, розстріляний з групою соловецьких в’язнів у Ленінграді.

Джерела:

  1. Савчук Б. Вихованці станиславівської гімназії у національно-визвольних змаганнях (1914—1939 рр.) // Івано-Франківська (Станиславівська) українська державна гімназія. — Івано-Франківськ, 2000. — С. 175;
  2. Лазарович М. Леґіон Українських січових стрільців: формування, ідея, боротьба. — Тернопіль: Джура, 2005. — С. 483;
  3. База даних «Жертвы политического террора в СССР» // Режим доступу.

*

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Запрошую підписатися

Друзі, час від часу ми формуємо листи з найцікавішими матеріалами та подіями.

пластун Цяпка

You have Successfully Subscribed!