Ситник Сліпа Ольга, учителька, перекладачка

Ольга Ситник, дочка Йосипа і Тетяни Гарматій, народилася в м. Струсів 27 липня 1894 року.

Закінчила початкову школу з польською мовою навчання в Струсові й семирічку в Тернополі.

Пластунка першого жіночого відділу (гурток “Сорока”) під проводом Петра Франка в учительській семінарії у Львові. Залишила спогад про прогулянку відділу. Допомагала Петрові Франку редагувати пластову сторінку «Пластовий Прапор» (спочатку самостійне рукописне видання, потім сторінка у «Вістях з Запорожа».

Закінчила вчительську семінарію Українського педагогічного товариства ім. Т. Шевченка у Львові. На клас старше у цій семінарії вчилася її товаришка Олена Степанів. Залишила спогад про Олену Степанів, опублікований у біографічній книзі про Олену і Романа Дашкевичів, виданій 2009 року.

Працювала вчителькою на Рогатинщині (с. Конюшок). Перекладала з англійської твори Шарлотти Бронте «Джейн Ейр», Дж. Кербуда «Алясканець», повісті Дж. Партер «Рябий» та ін.

У 1916 році вийшла заміж за січового стрільця-медика Родіона Сліпого, учасника визвольних змагань 1918—1920 років. Виховала двох дочок. Одна з них, Ольга (1921—2003) — лікар Українського Червоного Хреста Чортківського надрайону УПА, політв’язень.

Померла 6 жовтня 1976 в Мельниці-Подільській, де й похована.

Джерело:


Найкращий лайк – це 20 гривень 🙂

Завдяки вашим пожертвам наш проект розвиватиметься далі, публікуватиме більше статей, архівних матеріалів та репортажів з історії Пласту та українського молодіжного руху.
*

Запрошую підписатися

Друзі, час від часу ми формуємо листи з найцікавішими матеріалами та подіями.

пластун Цяпка

You have Successfully Subscribed!