Визвольні традиції в Пласті

Полк. Р. Долинський вручає відзнаку учасника бою під Бродами ст.пл. Юрієві Ференцевичу в таборі "Маківка", 7 серпня 1954 р.

У Пласті плекались та плекаються традиції визвольних змагань Українського Народу. Пластуни і пластунки брали участь у всегромадських імпрезах та влаштовували свої власні.

Входять тут: Листопадове Свято, Свята Незалежности та Соборности, Поминки на могилах Героїв в Зелені Свята, День Крут та Базару, традиція Героїв Маківки та Лисоні, Герої — жертви окупантів та багато інших.

Плекався теж культ Осіб — Велетнів історії та культури Українського Народу. Їхніми іменами називано пластові курені та табори.

Історичні та культурні події були моттом “життя в Пласті”.

Полк. Р. Долинський вручає відзнаку учасника бою під Бродами ст.пл. Юрієві Ференцевичу в таборі "Маківка", 7 серпня  1954 р.

Полк. Р. Долинський вручає відзнаку учасника бою під Бродами ст.пл. Юрієві Ференцевичу в таборі “Маківка”, 7 серпня 1954 р.

Джерело: Альбом 50-ліття Пласту


Найкращий лайк – це 10 гривень 🙂

Завдяки вашим пожертвам наш проект розвиватиметься далі, публікуватиме більше статей, архівних матеріалів та репортажів з історії Пласту та українського молодіжного руху.
*

Запрошую підписатися

Друзі, час від часу ми формуємо листи з найцікавішими матеріалами та подіями.

пластун Цяпка

You have Successfully Subscribed!