Олександр-Іван ГРЕЧЕНЮК

«Вифлеємський вогонь миру» в Румунії

З дні, 3 міста, 1 проект. Думаю, можна б сказати, що акція передачі «Вифлеємського Вогню Миру» перетворилася в передріздвяну традицію, адже ця прекрасна подія відбулась вже в третій раз в Румунії. Якщо минулого року акцію було проведено в місті Клуж та в місті Бухарест, цього року нам вдалось організувати не тільки в згаданих містах, а ще і в Тімішорі.

Таким чином, 21-го – 23-го грудня 2012-го року, ВВМ пройшов майже цілу Румунію, щоб доставити палаючий вогник українським громадам цих міст.

А що таке «Вифлеємський вогонь миру»? Українські пластуни, які завітали до нас, радісно пояснили, що палаючий вогник символізує очікування в період посту повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Одночасно промінчик – це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас. Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану – до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.

В місті Клужі, передача ВВМ відбулася 21-го грудня в концертному залі Дому Радіо, де знаходиться і студія телекомпанії TVR Cluj. Участь у передачі ВВМ взяли також журналісти телерадіокомпанії TVR Cluj, зокрема, головний редактор програм для національних меншин Пакай Еніко, адже сама акція почалася від журналістів 1996 року. Після урочистої передачі, промов та інтерв’ю делегація українських пластунів разом з нами пішла подивитись на стару частину міста і вийшла на вежу Собору Св’ятого Михайла, звідки любувалась прекрасним краєвидом. А після смачного традиційного румунського обіду в ресторані «Роаrа» пластуни вирушили до міста Бухарест.

Українці міста Бухарест зустріли своїх гостей вранці 22-го грудня в приміщенні СУР, де й відбулась передача ВВМ. А чудовий день зими продовжився туром по історичній частині столиці. Повсюду українці залишили подарунки організаторам та подячні плакати на пам’ять.

Після Бухаресту пластуни продовжили свою дорогу до українців Сербії, 23-го числа, а вечором, після невеликих пригод, прибули і до українців Тімішори. Урочиста передача та офіційні промови відбулись в теплому Будинку Культури Тіміської філії СУР.

Кінець проекту «Вифлеємський Вогонь Миру» зазначив в той же час новий початок, сповнений душевним теплом і миром. Спасибі всім, хто брав участь, і організаторам цієї події в Клужі (Марія Лавер та Марія Чінар-Жіга), Бухаресті (Богдан Климпуш та пані Ярослава Колотило) і Тімішорі (Міхаєла Бумбук), а також пластунам

Андрію Ребрику та Наталії Масяк, без яких ця надзвичайна подія не відбулася б, і надіюсь, що наступного року нас ще більше буде, і що до акції долучаться й інші міста/села, де проживають українці.

Вільне Слово про Вифлеємський Вогонь

Вільне Слово про Вифлеємський Вогонь

Вільне Слово про Вифлеємський Вогонь

Вільне Слово про Вифлеємський Вогонь

Джерело: Вільне слово

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.