Джерело: Пластовий Шлях ч. 4 (140), 2004

Пластове видавництво України продовжує випуск конвертів до різноманітних пластових подій.

Не пройшла повз увагу така важлива подія в Україні, як VIII Крайовий Пластовий З’їзд України. З цієї нагоди було видруковано 100 конвертів. На конверті зображено земну кулю, на якій виділено територію України з написом «Київ» (місце проведення З’їзду).

Стрімка вертикальна лінія з’єднана з пластовим гербом, який розміщений над земною кулею і оточений чотирма барвами пластових Уладів, що символізує єдність пластової ідеї для усіх Уладів в Пласті. Навколо символу зображення напис: «VIII Крайовий Пластовий З’їзд в Україні, 23 — 25 квітня 2004». Оформлення і малюнок зробив В’ячеслав Стебницький.

8 Крайовий пластовий з`їзд

8 Крайовий пластовий з`їзд

Нещодавно ми одержали привіт із табору-вишколу «Лісова Школа» у США. Гарна картка з підписами, а ще гарніший кашетова- ний конверт із написом «Лісовій Школі — 40 років, 1964 — 2004». Малюнок на конверті двоколірний (червоної і чорної барви). Намальований пластун із наплечником і знаменом. Внизу відзнака ЛШ у формі намету. Також напис: «Лісова Школа, Гантер, Нью- Йорк, 26.06. — 9.07.2004».

Шкода, що не подано, хто малював кашет, де друковано, який наклад. Такі речі варто подавати ззаду на конверті — для збирачів (а їх є чимало). Але вже є інформація, що видано ще один такий самий конверт з цієї самої нагоди, але в Україні. Напис внизу під малюнком є такий: «Лісова Школа, урочище Гнилий Потік, с. Славське, Україна, 24.07. — 7.08.2004 ».

Оформлення конверта зробив В’ячеслав Стебницький, малюнок «Пластун з наплічником» використаний з традиційних пластових малюнків. Друк конвертів (по 100 прим, кожного) було зроблено в Україні. Фінансував виготовлення цих конвертів Андрій Ганкевич.

40 років Лісової Школи

40 років Лісової Школи

40 років Лісової Школи

40 років Лісової Школи

Співпраця пластунів України і Німеччини і спільне святкування 50-ліття першого таборування пластунів в Німеччині в Гохлянді біля Кенігсдорфу було чудовою нагодою видати конверт. Автором малюнка є Ірця Добрянська. Автор малюнка зобразила гори і голубе небо, на тлі яких зображено намети, в центрі горить пластова ватра, як символ пластових поколінь Німеччини. Ватра гармонійно вплетена в цифру «50». Наклад 100 прим.

Друк конвертів було зроблено також в Україні.

50 років Гохлянд, Німеччина

50 років Гохлянд, Німеччина

Такі конверти варто видавати. Це гарні сувеніри для учасників та добра пропаганда для табору, вишколу, зустрічі, станиці, куреня. А багато пластунів (та й непластунів) збирає такі речі на пам’ятку до своєї колекції, для історії.

Також такі речі залишаються в пластових музеях і архівах.

Вовки-Пластуни