89 років від створеня куреня Лісові Чорти

Київ, КПЗ 2006, Лісові Чорти (у центрі - пл.сен. Богдан Гаврилишин, ЛЧ)

Джерело: Wiki
Фото: взяті з відкритих джерел

Сьогодні виповнюється 89 років від створення куреня “Лісові Чорти“. Тому ми щиро вітаємо Чортів з днем народження пластовим – Сильно! Красно! Обережно! Бистро!

Історична довідка. Третій курінь старших пластунів та сеньйорів Пласту — Національної Скаутської Організації України «Лісові Чорти» (самоназва — «Велике Плем’я Лісових Чортів») був заснований гуртом львівських пластунів в Україні у 1922 році (офіційною датою заснування вважається 22 липня 1922 року).

[audio:http://100krokiv.info/wp-content/uploads/2011/07/Taras_Chubaj_-_Gej_gu_gej_ga.mp3|titles=Наші партизани. Гей-гу! Гей-га!]
КПЗ 2006, Лісові Чорти (у центрі - пл.сен. Богдан Гаврилишин, ЛЧ)

Київ, КПЗ 2006, Лісові Чорти (у центрі - пл.сен. Богдан Гаврилишин, ЛЧ)

Історично пластовий курінь «Лісові Чорти», як і «Пласт», був побудований на принципі скаутинґу (scouting) і від свого заснування до часу заборони польською владою українського скаутинґу у 1930 році та праці у підпіллі, «Лісові Чорти» були активні в політичних і суспільних організаціях, а також у військовій службі. Взявши активну участь у спробі відновлення української незалежности у часі ІІ Світової Війни, «Лісові Чорти» емігрували — роз’їхалися по усіх країнах світу, де зараз існує українська діяспора: до Австралії, Аргентини, Англії, Америки, Бразилії, Канади, Франції, Німеччини. Тут «Лісові Чорти» взялися до громадської і пластової праці, розбудовавши сильний фундамент для дальших поколінь пластунів на землях за межами України. Після проголошення незалежності України та відновлення діяльності «Пласту», відроджується й діяльність куреня «Лісові Чорти», до лав котрого прийняли пластунів зі Львова, Києва, Івано-Франківська та інших міст.

На теперішній час існує сім офіційних осередків куреня «Лісові Чорти» в Австралії, США, Канаді та Україні та велика кількість одиноких членів в інших краях. У курені є всілякі фахівці: професори, економісти, політики, лікарі, архітектори, художники, учителі та ін. Серед відоміших членів куреня вартує згадати Начального Пластуна Юрія Старосольского, генерала Романа Шухевича, політика Андрія П’ясецького, економіста Богдана Гаврилишина, останнього Президента УНР в екзилі Миколу Плав’юка, письменника Василя Кархута, Владику Гліба Лончину, поета Богдана Кравціва та військового Миколу Кравціва, громадських та політичних діячів Степана Охримовича і Атанаса Фіґоля та ін.

 

2 Responses to 89 років від створеня куреня Лісові Чорти

  1. […] Після Другої світової війни Лісові Чорти-емігранти роз’їхалися по усіх кутах світу, де нині існує українська діаспора: до Австралії, Аргентини, Англії, Америки, Бразилії, Канади, Франції, Німеччини. Тут Лісові Чорти активно взялися до громадської і пластової праці. Лісовими Чортами є автор посібника з пластової ідеології “Велика Гра”, другий Начальний Пластун Юрій Старосольський, останній Президент УНР в екзилі та Голова ПУН-ОУН (м) Микола Мельник, голова Фундації Енциклопедії Українознавства Атанас Фіголь, відомий поет Богдан Кравців, генерал-лейтенант Армії США, військовий радник ВРУ Микола Кравців, президент Фонду “Відродження” Богдан Гаврилишин тощо. У 1964 році з ініціативи ЛЧ та працею члена Куреня Петра Содоля започатковано двотижневий Міжкрайовий Вишкільний Табір для провідників та інструкторів юнацьких таборів “Лісова Школа”. Читайте також: 89 років від створеня куреня Лісові Чорти […]

  2. […] характеру, де багато хто може подивитися, як то було колись, коли були молоді, ще за царя […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Запрошую підписатися

Друзі, час від часу ми формуємо листи з найцікавішими матеріалами та подіями.

пластун Цяпка

You have Successfully Subscribed!