Волошин Авґустин Іванович. Президент Карпатської України

Коли всі офіціози з приводу відзначення подій Карпатської України затихають і високочолі представники владних структур з полегшенням зітхають і звітують про проведені заходи з нагоди, забувається (або ще про неї бігцем, між іншим, згадують) ще одна важлива, окім 15 березня, дата. Дата народження Президента Карпатської України – Августина Волошина.

Про нього виголошують пафосні промови, його слова цитують і перецитовують, а все ж регіональні (я вже не кажу про всеукраїнські) ЗМІ, інтелектуали, історики тощо – майже не висвітлюють. Якось ця подія “затирається” на фоні героїзму 15-го числа… (хоча, на моє глибоке переконання, багатьох жертв можна було б уникнути, послухало б командування Карпатської Січі наказ Президента не чинити опір. Але історію вже не зміниш).

Отже,

Вітання від Президента Чехословаччини

Публікую тут деякі вітальні листівки з приватного архіву видавництва “Ґражда“, що надійшли на адресу о. Волошина 1924 і 1934 років відповідно на 50 річний та 60 річний ювілеї. Скажу, що вітання надходили починаючи від Італі й США, Праги, Будапешта й Відня, Берегова й Волового, Воловця й Ужгорода і закінчуючи маслосоюзом, шкільною молоддю, вчителями, пластунами тощо.

Вітання від товариства “Просвіта”, Львів

Публікація в часописі “Пчілка”

Вітання від Академічної громади, Берн

Вітання від Митрополита Андрея Шептицького

Вітання від студентів з Берліну

Вітання від Горжанської школи у В. Бичкові

Газета “Діло”, 06.03.24

Газета “СВОБОДА”, 18.03.24 (1 стор.)

Газета “СВОБОДА”, 18.03.24 (2 стор.)

Довідка. Авґустин Іванович Волошин (17 березня 1874 — 19 липня 1945) — український політичний, культурний, релігійний діяч Закарпаття, греко-католицький священик, 1938 прем’єр-міністр автономного уряду Карпатської України, в 1939 став президентом цієї держави, Герой України (посмертно).

Джерела:


Найкращий лайк – це 20 гривень 🙂

Завдяки вашим пожертвам наш проект розвиватиметься далі, публікуватиме більше статей, архівних матеріалів та репортажів з історії Пласту та українського молодіжного руху.
*

3 Responses to Волошин Авґустин Іванович. Президент Карпатської України

  1. […] Етнографічний музей Закарпаття що його очолював сам монсеньйор д-р Августин Волошин – згодом перший президент Карпатської […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *